تبلیغات
عطش رهایی
عطش رهایی
الهی ،عشق بازی کار هر مشتاق نیست، این شکار دام هر صیاد نیست، عاشقی را قابلیت لازم است، طالب حق را حقیقت لازم است ، عشق از معشوق اول سر زند ،تا به عاشق جلوه دیگر کند ،تا به حدی که برد هستی از او،سر زند صد شورش و مستی از او،شاهد این مدعی خواهی اگر،بر حسین و حالت او کن نظر

بسم رب الشهدا

موسی اسکندری

سردار شهید موسی اسکندری در سال ۱۳۲۷ در اهواز چشم به جهان گشود. در کودکی با مسجد و اماکن مذهبی آشنا شد و صدای کودکانه اش فضای مسجد را سرشار از عطر تکبیر نمود. در سال های سیاه و ظلمانی حکومت طاغوت، مسجد حجازی اهواز، شاهد تلاش های بی وقفه شهید در راستای نهضت امام خمینی رحمة الله علیه بود. وی پس از مدتی به علت پخش اعلامیه و نوارهای مذهبی توسط رژیم پهلوی دستگیر و شکنجه شد. با فرمان امام مبنی بر فراز سربازان به همراه شهید بهلول به قم رفت و وارد کمیته استقبال از امام گشت. وی همزمان با تحصیل در رشته ادبیات دانشگاه اهواز، طرح شورای هماهنگی مساجد را پی ریزی نمود.
موسی به منظور تأمین نیرو، لشکر قدس “نوجوان” را تشکیل داد. مسئولیت تیپ امام حسین علیه السلام و سپاه منطقه ۸، مسئول فرهنگی بنیاد شهید استان و رئیس ستاد لشگر ۷ ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف به عهده ایشان بود.

سرانجام موسی اسکندری در دیماه سال ۱۳۶۸ در جزیره سهیل به آرزوی دیرینه خویش یعنی لقاء دوست دست یافت. پیکر تابنام و نورانی اش پس از ۱۰ سال در میان اهل زمین و آسمان در سال ۱۳۷۵ به خاک سپرده شد.

منبع: سایت عاشورائیان

نوشته شده در تاریخ جمعه 26 اسفند 1390 توسط علی
طبقه بندی: شهدا 
برچسب ها: شهید موسی اسکندری آقا موسی اسکندری آقاموسی مسجد حجازی 
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin