تبلیغات
عطش رهایی
عطش رهایی
الهی ،عشق بازی کار هر مشتاق نیست، این شکار دام هر صیاد نیست، عاشقی را قابلیت لازم است، طالب حق را حقیقت لازم است ، عشق از معشوق اول سر زند ،تا به عاشق جلوه دیگر کند ،تا به حدی که برد هستی از او،سر زند صد شورش و مستی از او،شاهد این مدعی خواهی اگر،بر حسین و حالت او کن نظر

نخستین بازتاب‌های سخنان رهبر انقلاب در اجلاس عدم تعهد

در حالی که چندین دقیقه بیشتر از پایان سخنان مقام معظم رهبری در اقتتاحیه اجلاس سران نگذشته است، بازتاب‌های حضور سران کشور‌ها در ایران و همچنین نگاه ایران به این اجلاس در رسانه‌های گوناگون منتشر شده است.

به گزارش «تابناک»، یکی از مهمترین رسانه‌هایی که به بازتاب نشست امروز پرداخته، «یورو نیوز» است.

این روزنامه در تیتری ـ با توجه به نقش ایران در این اجلاس و در منطقه ـ نوشته است: ایران کشوری است که می‌تواند به عنوان ایجاد کننده صلح در جهان، نقش داشته باشد؛ نقشی که اتفاقا و به گزارش این رسانه اروپایی، بان کی مون از ایران درخواست کرده که آن را بر عهده گیرد.

نشریه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» نیز در واکنشی سریع، به انتقال بخشی از سخنان رهبر انقلاب در مراسم افتتاحیه این اجلاس پرداخته و نوشته است: رهبر روحانی ایران در سخنرانی خود گفته است که ما با تسلط قدرت‌های متجاور غربی همچون آمریکا بر سرنوشت جهانیان مخالفیم.

این نشریه همچنین در ادامه و به نقل از سخنرانی رهبر انقلاب آورده است: دنیا در حال انتقال به یک دوره جدید است و کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، باید نقش خود را در این نظم نوین جهانی ایفا کنند؛ جهانی که بر پایه حق مشارکت کشور‌ها و برابری شکل گرفته باشد.

«نیوز انترنشنال» هم درباره سخنان رهبر انقلاب نوشته است: رهبر انقلاب ایران بار دیگر تأکید کرد که ایران هیچ گاه به دنبال سلاح هسته‌ای نخواهد رفت و استفاده از سلاح کشتار جمعی و هسته‌ای، گناهی نابخشودنی است.

به ادامه مطلب بروید
این رسانه همچنین نوشته است: در عین حال، رهبر انقلاب ایران تأکید کرد که ایران از برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای خود دست نخواهد کشید.

نشریه «تایمز عمان» نیز همین بخش از سخنان مقام معظم رهبری را منتشر و بر سخنان ایشان، مبنی بر عدم تمایل ایران برای سلاح هسته‌ای تأکید کرده است.

«ایندپندنت» نیز همین خبر را با انتخاب این بخش از سخنان رهبر انقلاب منتشر کرده و نوشته است، این سیاست ایران بر خلاف ادعاهای کشورهای غربی است.

«میدل ایست آنلاین» نیز به سخنان رهبر انقلاب توجه ویژه نموده و سخنان ایشان را برجسته کرده است. «استار آنلاین» دیگر رسانه‌ای است که تا کنون به بازتاب سخنان رهبر انقلاب پرداخته است.

گلف نیوز اما به بخش دیگری از سخنان رهبر انقلاب اسلامی اشاره کرده و سخنان ایشان در مورد شورای امنیت ملل متحد را مورد توجه قرار داده است . این سایت خبری اماراتی نوشته است که آقای خامنه ای ساختار شورای امنیت را غیر عادلانه ، غیر عقلایی و غیر دموکراتیک دانسته و آن را نوعی دیکتاتوری شورای امنیت تلقی کرده اند.

منبع خبری تابناک

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 9 شهریور 1391 توسط علی
طبقه بندی: خبرستان روز 
برچسب ها: اجلاس عدم تعهد 
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin