تبلیغات
عطش رهایی
عطش رهایی
الهی ،عشق بازی کار هر مشتاق نیست، این شکار دام هر صیاد نیست، عاشقی را قابلیت لازم است، طالب حق را حقیقت لازم است ، عشق از معشوق اول سر زند ،تا به عاشق جلوه دیگر کند ،تا به حدی که برد هستی از او،سر زند صد شورش و مستی از او،شاهد این مدعی خواهی اگر،بر حسین و حالت او کن نظر

اعمال شب نیمه شعبان

 

 

 

امام باقر علیه السلام فرمودند:

شب نیمه‌ی شعبان بعد از لیله القدر، برترین شب‌هاست. خداوند در آن شب فضل خود را به بندگان عطا می‌فرماید و ایشان را به كرم خویش می‌آمرزد.

 

پس در تقرب جستن به سوی خدای تعالی كوشش كنیدزیرا خداوند به ذات مقدسش قسم یاد فرموده است كه هیچ سائلی را در آن شب از درگاه خود دست خالی برنگرداند مادامی كه خواسته‌ی او معصیت نباشد و خداوند آن شب را به ما اختصاص داده است. پس در دعا و ثنا بر خدای تعالی در آن شب كوشش نمایید.

(مفاتیح الجنان)

 

پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:

در شب نیمه‌ی شعبان روزی‌ها تقسیم می‌شود و عمر مردم معین می‌گردد و روندگان به حج نامشان نوشته می‌شود و خدای تعالی در خلق خود افراد بیشماری را می‌آمرزد.
(مفاتیح الجنان)

 


دعای شب نیمه‌ی شعبان


هر كس در شب نیمه‌ی شعبان 21 مرتبه این دعا را مابین نماز مغرب و عشاء، قبل از آنكه سخنی بگوید بخواند، تا شب نیمه‌ی شعبان سال بعد به فرمان خدا، هیچ مكروهی به او نرسد و اگر عمر او تمام شده باشد، خداوند عمر دوباره به او كرامت فرماید.

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم انك علیم حلیم ذو اناة و لا طاقة لنا بحكمك یا الله یا الله یا الله، الامان الامان الامان من الطاعون و الوباء و موت الفجأة و سوء القضاء و شماتة الاعداء، ربنا اكشف عنّا العذاب انا موقنون برحمتك یا ارحم الراحمین.
(از كتاب عنوان الكلام مرحوم ملا محمدباقر فشاركی ص 210)

********************

قرائت قرآن در شب نیمه‌ی شعبان


هر كس در شب نیمه‌ی شعبان سه مرتبه سوره‌ی یاسین را بخواند، مرتبه‌ی اول به نیت طول عمر، مرتبه‌ی دوم به نیت توانگری و مرتبه‌ی سوم به نیت دفع بلیات، در آن سال از آفات و فقر در امان می‌ماند و عمر او طولانی می‌گردد. پس از تمام كردن سوره در هر مرتبه دعای زیر را با تضرّع بخواند:بسم الله الرحمن الرحیم


اللهم یا ذَالمنِّ لا یُمَنُّ علیك یا ذالطَّولِ لا اله الا انت، انت ظهرُ اللاجین و جارُ المستجیرین و امان الخائفین اِن كُنتُ شقیّاً محروماً مُقْتِراً فی الرزق، فامحُ فی امِّ الكتاب شقاوتی و حرمانی و اقتارِ رزقی و اثبتنی عندك مرزوقاً موفِّقاً للخیراتِ، فانك قُلتَ فی كتابكَ المنزل یمحواللهُ ما یشاءُ و عندهُ امُّ الكتابِ.

********************

زیارت امام حسین علیه السلام در شب نیمه‌ی شعبان


باید دانست كه زیارت سیدالشهداء علیه‌السلام در شب نیمه‌ی شعبان بسیار سفارش شده است و ساده‌ترین زیارت كه می‌توان در همه وقت آن حضرت را به آن زیارت نمود آن است كه سه مرتبه بگویی:صلی الله علیك یا ابا عبدالله
و یا اینكه بگویی:
السلام علیك یا اباعبدالله السلام علیك و رحمة الله و بركاته
كه خداوند سلام تو را به آن حضرت می‌رساند.********************

روز نیمه‌ی شعبان


روز نیمه‌ی شعبان روز میلاد باسعادت امام زمان حضرت حجة ابن الحسن العسكری عجل تعالی فرجه الشریف است و بسیار شایسته است زیارت آن حضرت و دعا كردن بر فرج آن حضرت و درخواست از خداوند برای تعجیل در ظهور آن بزرگوار.

 

چگونگی دعا كردن بر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف


اول: از خداوند بخواهیم كه در فرج آن حضرت تعجیل كند مثل اینكه بگوییم:


اللهم عجل لولیك الفرج یا بگوییم اللهم عجل فرج ولیك


دوم: اگر كسی برای ظهور و فرج آن بزرگوار دعا كرد آمین بگوییم.


سوم: از خداوند بخواهیم كه فرج آل محمد را نزدیك گرداند.


چهارم: فرج و گشایش در امر همه‌ی مؤمنین را از خداوند بخواهیم.


پنجم: از خداوند درخواست كنیم كه اسباب و مقدمات ظهور آن حضرت را فراهم كند.


ششم: از خداوند بخواهیم كه گناهانی كه سبب به تأخیر افتادن فرج آن حضرت شده است را بیامرزد.


هفتم: نابودی دشمنان آن حضرا را از خداوند بخواهیم.


هشتم: از خداوند بخواهیم تا با ظهور امام زمان علیه السلام قلب آن حضرت و قلب مقدس حضرت سیدالشهداء و قلوب مؤمنین را تشفّی دهد.
یا رب الحسین اشف صدر الحسین بظهور الحجه
یا رب الحجة اشف صدر الحجة بظهور الحجة
یا رب المؤمنین اشف صدور المؤمنین بظهور الحجة

منبع سایت http://www.beytoote.com

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 2 تیر 1392 توسط علی
طبقه بندی: اهلبیت عصمت وطهارت 
برچسب ها: نیمه نیمه شعبان شب نیمه شعبان شعبان به نیمه وسط ماه شعبان 
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin